۰
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران:

«سینماحقیقت» بازاری جدی برای ارتباط با تولیدکنندگان مستند است

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جشنواره «سینماحقیقت» می‌تواند بازاری جدی برای شناسایی تهیه‌کننده‌ها، نویسندگان و کارگردان‌های سینمای مستند و عرصه‌ای برای فروش یک اثر مستند باشد.
«سینماحقیقت» بازاری جدی برای ارتباط با تولیدکنندگان مستند است
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «سید مرتضی حسینی» مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت»، مستند را یکی از بهترین گونه‌های فیلم، خواند که در مقایسه با گونه‌های دیگر مثل سریال یا سینمای داستانی، از اهمیت بهتری برخوردار است و گفت: یکی از مصداق‌های آن را در آثار مستندی شاهدیم که شهید آوینی در جنگ تحمیلی و بعد از آن ضبط کرده است. به‌طوری که در نظرسنجی‌ها، هنوز هم این مستندها بیشترین طرفداران را دارد. بنابراین، اقبال مردم و جامعه به فیلم‌های مستند خوب است و البته که باید تقویت شود.


حسینی با تاکید بر اینکه باید از مستندسازان بیش از پیش حمایت شود، یادآور شد: باید تدبیری اتخاذ شود که هم فیلم‌های مستندسازان به خوبی اکران شود و هم از نظر دستمزد، نویسنده و کارگردان‌های این‌گونه آثار از سوی سازمان‌ها و نهادهای دست‌اندرکار بیشتر حمایت شوند.


او یادآور شد: گروه تلویزیونی شاهد که با موضوعاتی مانند ترویج مقاومت و ایثار و شهادت کار می‌کند، ۸۰ درصد از تولیداتش را به فیلم‌های مستند اختصاص داده است و والدین و همسران و فرزندان شهدا، و جانبازان، سبک زندگی ایثارگرانه، ایثار اجتماعی و شهدای مدافع حرم از جمله موضوعاتی هستند که در این گروه تلویزیونی و در قالب فیلم مستند به آن‌ها می‌پردازیم.
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اهمیت و ضرورت برگزاری رویدادهایی برای معرفی تولیدات مستند، گفت: جشنواره سینماحقیقت، یکی از بهترین جشنواره‌هایی است که به سینمای مستند توجه خاص دارد و فیلم‌های تولید شده در این زمینه را اکران می‌کند. آثار گروه شاهد هم در این جشنواره حائز رتبه شده و در زمان اکران هم، خوشبختانه با استقبال فراوانی روبه‌رو شده‌اند. این نشان می‌دهد، که اگر این روند در طول سال ادامه پیدا کند، آثار مستند هم مانند فیلم‌های سینمایی داستانی مخاطب خودش را پیدا می‌کند و ذائقه مخاطب عام هم به مرور عوض می‌شود.


حسینی با اشاره به اینکه استقبال از مستندهای اکران شده در دوره‌های اخیر جشنواره سینماحقیقت باعث تعجب و خوشحالی است، گفت: برای همین فکر می‌کنم با همت جشنواره سینماحقیقت، فرصت خوبی برای عرضه آثار مستند و معرفی آن فراهم شده است. این رویداد همچنین، زمینه خوبی برای تبادل نظر و حتی خریداری آثار مستند است.


او تشریح کرد: در این جشنواره نویسنده‌ها، کارگردان‌ها و تولیدکنندگان فرصت دارند تا با نهادها و بخش‌های تولیدکننده مستند همچون اوج یا گروه تلویزیونی شاهد یا موسسات و سازمان‌های دیگر مرتبط شوند و مذاکره کنند. و چه بسا این نهادها و موسسات، کارگردان موردنظرشان را از این جشنواره انتخاب کنند.


مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: بنابراین معتقدم جشنواره سینماحقیقت می‌تواند هم بازاری جدی برای شناسایی تهیه‌کننده‌ها، نویسندگان و کارگردان‌های سینمای مستند باشد و هم عرصه‌ای برای فروش یک اثر مستند.


حسینی در پایان یادآور شد: ضمن اینکه چنین جشنواره‌ای با چنین ظرفیت‌هایی، می‌تواند فیلم مستند را در سطح جامعه هم گسترش و ذائقه مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد تا به این گونه از آثار هنری توجه بیشتری داشته باشند.
کد مطلب: 8619
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *